top of page

.vaše príbehy.

príbehy so šťastným koncom

Podeľte sa s nami o váš príbeh a príbeh vášho psíka. Vždy sa tešíme, ak sa nám noví majitelia našich psíkov ozvú, pošlú fotku seba a svojho zverenca a my vidíme, že táto naša práca má zmysel. 


Radi by sme tieto krásne príbehy s vašim súhlasom zverejnili.

Šťastné konce potrebujeme predovšetkým v tejto náročnej dobe.


Ďakujeme  

Mako.jpeg

Mako

Tak se po třech měsících hlásíme 

Mako se má parádně a je z něj pořádně veselý a akční psík. Už to není ta klidná malá kulička. Chvíli neposedí, je hrozně zvědavý a pořád vymýšlí nějaké lumpárny  Máme doma pořádně veselo a říkáme si, jak jsme bez něj mohli vůbec žít.  Je to takové naše malé jelito, ze kterého přímo vyzařuje radost a každý si ho hned zamiluje. Je pro nás až neskutečné, kolik radosti nám do života přinesl a jak moc ho milujeme. Ze všechno nejradši je, když jsme všichni pohromadě a můžeme ho škrábat na bříšku. Stačí se na něj podívat a on už se valí na záda a čeká na drbání. Taky miluje naše ponožky a papuče, které jsou samozřejmě lepší, než jeho 30 hraček, které má. Je moc šikovný a rychle se učí, za pamlsky by se naučil klidně i tancovat polku.  

Přejeme Vám jen to nejlepší, hlavně pevné zdraví a mnoho štěstí celému Vašemu úžasnému týmu a pejskům v útulku :)

Nela

Sanny

Pôvodne som sa bola pozrieť na iného psíka, ale Sanny mi padla do oka... Keď som prišla pozrieť aj s priateľom už na Sanny, tak bolo hneď rozhodnuté, láska na prvý pohľad. Ako malá som mala zlatého retrívera, priateľ tiež a Sanny nám ich pripomína. Smejeme sa, že je naša bytová verzia. že nám ju z psieho nebíčka poslali tí dvaja.
Simona

simona - pribeh.jpg
Bady.jpg

Bady

V januári 2020 nás skoro po 13 rokoch opustil náš psík, ktorého sme mali tiež z karanténnej stanice, ale z Prešova.

Na dvore ostalo prázdno a smutno.

Rozhodla som sa pre ďalšieho psíka a pozerala som viac karanténnych staníc a útulkov.

Keď som uvidela Bada, tak sa mi hneď zapáčil. Bol v karanténnej stanici dlho a vyzeral smutne. Dohodli sme si stretnutie a hneď sme si ho aj odviezli.

Sme radi, že ho máme, aj keď občas skúša, čo si môže dovoliť. Ale za piškótu naozaj spraví všetko.

Ďakujeme.

Mirka, Prešov

Vaše príbehy: News
tedy.jpg

Teddyho príbeh

šampión a večný optimista

S Teddym sme sa zoznámili v KS vo februári 2018, keď sme prvýkrát prišli s mojimi deťmi pomáhať do KS. Teddy tu už bol vyše roka. Čiperný psík si hneď získal srdce môjho staršieho syna. Ale ako každý rodič som si myslela, že "každé čudo trvá 3 dni", tak som nerátala s dlhým trvaním tohto "vzťahu". Na moje veľké prekvapenie, napriek typickému februárovému upršanému zablatenému počasiu, to môj syn nevzdal. Po roku každodenných návštev sa Teddy pobil s iným psom a to bol moment, kedy sme ho poslednýkrát vzali z KS a už ho tam nevrátili. Ostal s nami a stal sa členom rodiny akoby tam patril odjakživa. Prestal utekať, a aj keď odbehol, vždy sa vrátil. Dokonca sa vrátil aj vtedy, keď ho v noci ukradli z nášho koterca. Je to miláčik a dokonca šampión :-) Získal 1. miesto na výstave Podtatranský oriešok v kategórii Útulkáč a 3. miesto na Brannom preteku kynológov v Bardejove. Aj útulkáč môže byť šampión. 
Monika

Bubo

môj sladký Bubo

Sme spolu krátko, pol roka, ale bola to láska na prvý pohľad, navždy môj sladký Bubo (7 r.). Máme ho od Vás.

Na začiatku chce zjesť mačičky, do dvoch mesiacov ale prijal novy domov za svoj a odvtedy sú aj mačky v bezpečí. S Lunou sa 3x pobili, ale vždy začala ona, dnes si už bez neho nevie predstaviť ani deň.

A miluje vodu a blato... je to zlato.

Zuzana, Bratislava

bubo - pribeh.jpg
2 - Bublina.jpg

Bublina

psí parťák se vším všudy

BUBLINA dojela v říjnu 2018 do Prahy vlakem. Dík za milý doprovod a skvělou koordinaci dámám ze KS Stará Ľubovňa.


Bublinka je psí parťák se vším všudy. Naprosto pohodová a bezproblémová holka. Je to náš v pořadí třetí pejsek z útulku (Praha/Liberec/Stará Ľubovňa) a rozhodně do třetice ten nejlepší z nejlepších.


Děkujeme že děláte s láskou vše možné a dost často i to nemožné pro hafany. Denně si říkáme, že si na nás počkala a že to byl osud a síla vůle ji mít.

    

Andrea, Praha

Dumbo

najlepší priateľ

Pamätám si ten moment, keď som Dumba videla na fotke prvýkrát, ten pocit, že: "Toto je môj pes." 

V decembri ale situácia nebola priaznivá na to, aby sme si ho vzali. Vo februári, keď sme sa šli do KS pozrieť, som neverila vlastným očiam, že si ho nikto nevzal. Čakal určite na nás, bola to láska na prvý pohľad. S mladším synom sú nerozluční parťáci, milujú agilitky. A obaja aj piškóty :)

Monika

video

94397107_150193163177754_483463706087912
dante_edited.jpg

Dante

in memoriam

Snáď od kedy viem rozprávať som snívala o psom kamarátovi. Na toho svojho prvého som čakala 19 rokov. Vtedy som prvýkrát vošla práve do priestorov karanténnej stanice v Starej Ľubovni a stretla som svojho bieleho kríženca labradora. Dante odštartoval moju dobrovoľnícku prácu v karanténnej stanici, v ktorej stále pokračujem. Naše spoločné kroky sa rozišli presne minulý rok takto v januári 2020. Strávili sme spolu krásne roky a nikdy som neľutovala, že som sa pre neho rozhodla. Dante so mnou začal pracoval aj v kynologickom krúžku, navštevovali sme školy, rád zabával deti, dokonca s nimi súťažil u nás v klube  a okrem toho sme navštevovali klientov v DSS. Dante bol najlepší prvý pes na svete, ukázal mi ako sa dá tráviť voľný čas, aké nedôležité sú papiere na skúšky. Že  dôležitejšie je nájsť blato, tiež, že výcvik je drina ale, že na to máme. Odnaučil našu rodinu báť sa psov a dodnes na neho stále spomíname. Spomíname na to, ako nám kradol lopty a  jedlo,  naučil nás chystať mu porciu, aby nám čosi ostalo, ale hlavne bol verným spoločníkom. Posledný Danteho úspech bolo prvé miesto na Orieškiáde v Poprade.
Lenka

Vaše príbehy: Get Involved
bottom of page